casino siteleri

Genç Şairimiz Ahmet Said Çitil ile Röportaj.

Afşin’imizin şairleri,yazarları,ozanları velhasılı kültürümüzü yaşatanları çoktur. Fırsat buldukça onları tanımaya,hayallerini dinlemeye ve sizlere tanıtmaya devam ediyoruz.

Bugün sizlerle tanıştıracağımız isim genç şairlerimizden Ahmet Said Çitil. 

Müteyyim adıyla bir şiir kitabı bulunan kardeşimizle nefis bir Röportaj gerçekleştirdik. İyi okumalar.

Ahmet Said ÇİTİL kimdir?

1999 Afşin’de doğumlu ilk ve Ortaöğretimini Afşin’de tamamlayan, şuan aktif olarak Karabük üniversitesi ve Anadolu üniversitesinde öğrenimini devam ettirmektedir. Elazığ İl Sağlık Müdürlüğünde ATT olarak görev yapmaktadır.

HANGİ TÜR EDEBİ ESERLE YAZIYORSUN VE NE ZAMANDAN BERİ YAZMAKTASIN?

İlk olarak şiirle başlayan bu serüvene yaklaşık altı yıl önce başlamış bulunmaktayım. Ara ara deneme ve öykü türünde eserler yazmaktayım.

İLK ŞİİR KİTABIN MÜTEYYİM HAKKINDA BİZİ BİLGİLENDİRİR MİSİN?

Kitabın hazırlıklarına ilk şiir yazmaya başladığım zamanlardan beri bir hayal olarak başladım ve içimde büyüyerek bir gayeye dönüştü. Seneler içinde değişen ruh halim ve gelişen düşünce fikrim ve şiire olan ilgi ve bilgimin artmasıyla beraber kitabın içinde farklı konular üzerine yazılmış ve farklı zaman aralıklarında yazıldığı için yıllardır yaşadığım anılarımın ve açılarımın bir tercümanı olan bir kitap oldu.

ŞİİRLERİNİZİ YAZARKEN İLHAM KAYNAĞINIZ NE İDİ VE KİTAPTA BİRÇOK YERDE VE GİRİŞ KISMINDA BAHSEDİLEN TURKUAZIN ANLAMI NEDİR?

İlham kaynağım çoğu şair de olduğu gibi yâra karşı duyulan hasret ve bitmek tükenmek bilmeyen vuslat arzusu beni şiir yazmaya mecbur bıraktı. İkinci sorunuza gelirsek; Turkuaz, yârin bir tasviri yani yâra seslenişimdir benim. Niçin diye soracak olursanız; Turkuaz göğün rengidir ve umutlar gökyüzünde saklıdır ve eski Türklerde gök tanrı inancı olduğunu biliyoruz ve benim vuslat talebim öncelikle Turkuaz diye hitap ettiğim yârdan, sonrasında ise Yaratıcı olan Allah’tandı bu yüzden yâr benim umudum ve tek çıkış kapım olarak görmekteyim. Ayrıca Turkuaz renginde olan Firuze taşı hakkında sahih olmamakla beraber bir hadis-i Şerif mevcuttur şöyle ki;

Muhammed (sav)söyle buyuruyor: Alemlerin Rabbi buyuruyor ki: Ben parmağında Firuze yüzük olup da ellerini dua etmek için bana doğru kaldıran kimseyi ümitsizce geri çevirmekten utanırım. İşte bu sebeplerden dolayı intizar ettiğim bu aşka sadakatle bağlandım.

MÜTEYYİM NE DEMEK?

Müteyyim kelime manası olarak aşk ve muhabbetin hor ve zelili olan kimse. Yani aşka düşüp perişan olan anlamındadır. Bilirsiniz ki aşk insanı yakar. Yani kitabın yazılışı amacı yâr olsa da kitabın adı beni tasvir eden bir kelimedir.

ŞİİRLERİNİZDE HANGİ KONULARI ELE ALIRSINIZ?

Genel olarak lirik üslup kullanarak aşkımı hayallerimi yalnızlığımı hayal kırıklıklarımı ve umutlarımı acılarımı anlattım.

Gelecek Planlarınız Neler?

Kültüre Sanata dair çalışmalarımıza devam edeceğiz Telmih Dergisi’nin bir üyesiyim Uluslararası bir dergi birlik ve beraberlik şuuru çok yüksek o yüzden güzel işlere imza atıyoruz. Hem basılı yayımda Telmih’te Hem Dijital Dergi olan Telmihçe’de mutfakta da çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kitabımın oluşumunda kültür ve sanata dair desteklerini esirgemeyen Telmih Yayın Grubuna Teşekkür Ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram
erotik hikaye sex hikaye seks hikayeleri ormanda tecavüz izle