YARPUZ Şairleri İstiklal Şiir Gecesine katıldı!

TBMM Genel Kurulunda, 2021 yılı “İstiklal Marşı Yılı” olarak kabul edildi. Bu haseple Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Bursa Şubesi ve öncülüğünde “İSTİKLAL ŞİİR GECESİ” isimli program tertiplendi.

Ülkemizin farklı illerinden katılacak değerli şairlerimizle yapılacak şiir gecesi, 6 Mart Cumartesi günü saat 20:00 itibariyle Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Bursa Şubesi  YouTube sosyal medya hesaplarında yayınlanacak. İstiklal Şiir Gecesi etkinliğindeki şairlerin okuduğu İstiklal temalı şiirler ve konuşmacıların yazıları “İstiklalin İzinde” isimli kitap ile kitaplaştırılacak.

İstiklal Marşının kabulünün 100. yılı vesilesiyle Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Bursa Şubesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenen İSTİKLAL ŞİİR GECESİ bu akşam(06.03.2021 Cumartesi) saat 20.00’de Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği youtube kanallarından yayınlanacak.

Kahramanmaraş’tan Yarpuz dergimizin yazarlarından Mehmet Osmanoğlu ve Ahmet Şevki Şakalar’ın yanı sıra İnci Okumuş’ un da katıldığı programda okunan şiirler, ayrıca Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kitaplaştırılıp okurlarla buluşturulacak.

Tüm dostları bekleriz.

https://www.youtube.com/user/bursabb

https://www.youtube.com/c/T%C3%BCrkiyeDilveEdebiyatDerne%C4%9Fi2008/featured

İstiklal şairimiz Mehmet Akif ERSOY’ un “Allah bu millete bir daha ‘İstiklal Marşı’ yazdırmasın!” duasını bir kez daha tekrarlarken aziz şehitlerimizi şükranla yâd ediyoruz.

Konuşmacılar

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Genel Başkanı Ekrem ERDEM

Prof. Dr. Bilal KEMİKLİ

Şair ve yazar Metin Önal MENGÜŞOĞLU

Şairler

Adem Turan

Ahmet Şevki Şakalar

Ali Bal

Aydın Yılmaz

Bestami Yazgan

Cengiz Numanoğlu

İlkay Coşkun

Kâmil Çakır

Mustafa Özçelik

Mustafa Uçurum

Nurullah Genç

Ömer Ekinci

Şakir Kurtulmuş

Yavuz Bülent Bakiler

Yunus Emre Altuntaş

Ekrem Kaftan

Enes Hanpa

Erkan Ayçam

Erkan Kılıç

Faysal Atmaca

İnci Okumuş

Mehmet Osmanoğlu

Muhammed İkbal Bakırcı

Murat Ertaş

Osman Mestan

Özgür Çoban

Recep Garip

Sıdıka Zeynep Bozkuş

Vildan Coşkun

Zekeriya Yılmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram
erotik hikaye sex hikaye seks hikayeleri ormanda tecavüz izle