Mehmet Mortaş’ın İlk Deneme kitabı yayınlandı.

Afşinli Yazar ve Şair Mehmet Mortaş’ın ilk Deneme kitabı Kelimelerin Arka Yüzü ARK yayınlarından çıkarak okuyucusu ile buluştu.

Seçkin kitabevleri ve Online satış noktalarında satışına başlanan eser 206 sahife olarak yayınlandı.

Daha önce Gölge Boyu Irmak adlı bir şiir kitabı bulunan Yazar-Şair Mehmet Mortaş’ın bir de Onikşubat Belediyesi yayınlarından Maraştan Madrid’e adlı bir şiir kitabı daha yayınlandı.

Kelimelerin Arka Yüzü adlı eserde 52 adet Deneme bulunuyor.

Kitabın arka yüzünde ise şu ifadeler kullanılmış;

Kelimelerinde gün görmemiş mevsimleri vardır. Çöl güneşinin kum tanesindeki kaderi, çöl çiçeğinin renginden dökülür kelimelere. Kuzey rüzgârının çehresinde kuruyan dal parçası gibi kıvrılan, yeryüzünün diline güney meltemi sürülmüş kelimeler. Aklın anlamadığı fakat kalbin hüznünde demlenen ve yeryüzünde gariplik hissi yaşayan kelimeler. Yaşamak, kelimelerin aynaya bakan yüzü ile kendini ele vermez. Etrafı demirden bir kabuk bağlıdır kelimelerin,  dilimize yapışmış tan yerinin çeperi dahi eritemez bu kabuğu.
Yaşamak döngüsünün üzerinde demirden kabuk bağlamış kelimeler taşıyamaz ruhu ve insan büyütür sükûneti uçurumun kenarında. Ancak kelimelerin arka yüzünü sükûnetle sezenlerdir uçurumun kenarında iz bırakanlar. Ve insan şiir, öykü, romanın zaman üstü boyutuyla bir nakkaş gibi işler kelimelerin arka yüzünü. Ve hayat göçmen kuşun gariplik hissinden süzülür, insanın yeryüzü yolculuğu da kelimelerin arka yüzüdür.
Bu nedenle kelimeler yalnızlaşırken arka yüzüne eğilir.

Yazarımıza ve Edebiyat Dünyamıza hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ayakkabı Bot ve çizme Günlük ayakkabı Bot ayakkabı modelleri Çizme ayakkabı Terlik ayakkabı Sandalet Babet Spor ayakkabı Topuklu ayakkabı İç giyim Mayo Çorap Fantezi giyim İç çamaşır takımları Sütyen Gecelik Pijama takımı Gece elbisesi Plaj giyim Giyim Büyük beden Tesettür Etek Trenckot tarz eşofman takımları bayan Mont Gömlek Pantolon T-shirt Sweatshirt Kırmızı elbiseler Ceket

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram
erotik hikaye sex hikaye seks hikayeleri ormanda tecavüz izle